PIF-10457R series
Description
Product Characteristics
| P/N Series | PIF-10457R |
| Description | Flat Wire Inductor 10.2x11mm |
| Inductance | 1.0µH ~ 4.7µH |
| Tolerance | ±10% |
| Current – Saturation (Isat) | 7A ~ 14.5A |
| DC Resistance (Max) | 3.6mΩ ~ 15.2mΩ |
| Q Test Frequency | 100kHz |
| Operating Temperature | -40 ~ 150°C |
| Package/Case | 1045 |
| Applications | General Purpose |
Environmental Classifications
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Reach Status | REACH Unaffected |



