MRCE series
Description
Product Characteristics
| P/N Series | MRCE |
| Description | Ceramic SMD Crystal Oscillator 1.6 x 1.2mm |
| Frequency | 8 ~ 30MHz |
| Frequency Stability | ±0.5% |
| Capacitance | 15pF±20% |
| Impedance (Max.) | 40Ω |
| Size | 3.2 x 1.3 x 1mm |
| Package / Case | SMD3213 |
| Applications | General Purpose |
Environmental Classifications
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Reach Status | REACH Unaffected |



