MRCP series
Description
Product Characteristics
| P/N Series | MRCP |
| Description | Ceramic SMD Crystal Oscillator 1.6 x 1.2mm |
| Frequency | 2 ~ 12MHz |
| Frequency Stability | ±0.5% |
| Capacitance | 15, 30pF±20% |
| Impedance (Max.) | 100Ω |
| Size | 6 x 3 x 1.7mm |
| Package / Case | SMD6030 |
| Applications | General Purpose |
Environmental Classifications
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Reach Status | REACH Unaffected |



