|
Part Number
|
MXTQBHI32K768
|
|
Description
|
32.768 kHz +/-30ppm Crystal Ext Temp 12.5pF 50Kohm 4-SOJ, Fund.
|
|
Lead Free Status / RoHS Status
|
Lead free / RoHS Compliant
|
|
Moisture Sensitivity Level (MSL)
|
1 (Unlimited)
|
|
Additional Information
|
–
|
Product Characteristics
| Frequency | 32.768 kHz |
| Load Capacitance | 12.5pF |
| Frequency Tolerance | +/-30ppm |
| Frequency Stability | – |
| Operating Temperature | -40 ~ +85 degC |
| Storage Temperature | -55 ~ +125 degC |
| Package / Case | 4-SOJ |
| Applications | Wired Network, Mobile Communication, WiMAX, WLAN, Hand-held Electronic Devices, Computer Clock |
| Mounting Type | Surface Mount |
| ESR – max. | 50Kohm |
| Drive Level – max. | 1.0uW |
| Insulation Resistance (@100Vdc +/-15V) – min. | 500Mohm |
| Operating Mode | Fundamental |
| Lead Style | 5.5mm Pitch |
| Dimensions | 8×3.8mm x 2.50mm |
| Series | MXTQ |
| Packaging | Tape and Reel |
| Part Status | Active |







