SIM02-33 series
Description
Product Characteristics
| P/N Series | SIM02-33 |
| Description | Chip Bead Inductor |
| Impedance | 0402 |
| Current Rating (Max) | 30Ω ~ 1000Ω |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 50mA ~ 300mA |
| Operating Temperature | 0.2Ω ~ 1.2Ω |
| Tolerance | -55 ~ 125 °C |
| Package / Case | ±25% |
| Applications | General Purpose |
Environmental Classifications
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Reach Status | REACH Unaffected |


