|
Part Number
|
AT503625C2
|
|
Description
|
2450/5500MHz RF Ceramic Antenna
|
|
Lead Free Status / RoHS Status
|
|
|
Moisture Sensitivity Level (MSL)
|
|
|
Additional Information
|
–
|
Product Characteristics
| Center Frequency | 2450/5500MHz |
| Frequency Band | 2400~2500 MHz/5000~6000 MHz |
| Efficiency | 73/80% |
| Azimuth Bandwidth | Reflow Process Compatible |
| VSWR | <2.0 |
| Package / Case | 5036 |
| Applications | |
| Mounting Type | Automatic Surface Mount |
| Return Loss | |
| Polarization | Linear |
| Peak Gain | 3.0/3.3dBi |
| Impedance (ohm) | 50 |
| Features | Linear Polarization |
| Size / Dimension | 5.2 x 3.7mm |
| Series | C2 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Part Status | Active |








