|
Part Number
|
AT321625C1
|
|
Description
|
2.4/5GHz Dual Band Chip Antenna
|
|
Lead Free Status / RoHS Status
|
|
|
Moisture Sensitivity Level (MSL)
|
|
|
Additional Information
|
–
|
Product Characteristics
| Center Frequency | 2.4/5GHz |
| Frequency Band | 2400~2500 MHz/5150~5850 MHz |
| Efficiency | 62.4%/69.3% |
| Azimuth Bandwidth | Reflow Process Compatible |
| VSWR | <3~3.5 |
| Package / Case | 3216 |
| Applications | |
| Mounting Type | Automatic Surface Mount |
| Return Loss | |
| Polarization | Linear |
| Peak Gain | 2.7/3.4dBi |
| Impedance (ohm) | 50 |
| Features | Linear Polarization |
| Size / Dimension | 5.2 x 3.7mm |
| Series | C1 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Part Status | Active |








