|
Part Number
|
AT5036GNM3
|
|
Description
|
Key Fob 3~4GHz Automotive Antenna
|
|
Lead Free Status / RoHS Status
|
|
|
Moisture Sensitivity Level (MSL)
|
|
|
Additional Information
|
–
|
Product Characteristics
| Working Frequency | 3~4 GHz |
| Maximum Power | |
| Bandwidth | 3000~4000 MHz |
| Azimuth Bandwidth | Reflow Process Compatible |
| Operating Temperature | |
| Package / Case | 5036 |
| Applications | |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Return Loss | |
| Polarization | Linear |
| Peak Gain | 3.2 dBi |
| Impedance (ohm) | 50 |
| Termination | Cu / Au |
| Features | Linear Polarization |
| Size / Dimension | 5.2 x 3.7mm |
| Series | M3 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Part Status | Active |







