|
Part Number
|
AT502024C4
|
|
Description
|
2.4GHz Chip Antenna
|
|
Lead Free Status / RoHS Status
|
|
|
Moisture Sensitivity Level (MSL)
|
|
|
Additional Information
|
–
|
Product Characteristics
| Working Frequency | 2450MHz |
| Maximum Power | |
| Bandwidth | 2400~2500MHz |
| Azimuth Bandwidth | Reflow Process Compatible |
| VSWR | ≤2.0 |
| Package / Case | 5020 |
| Applications | |
| Mounting Type | Automatic Surface Mount |
| Return Loss | |
| Polarization | Linear |
| Peak Gain | 0 dBi |
| Impedance (ohm) | 50 |
| Efficiency | |
| Features | Linear Polarization |
| Size / Dimension | 5.0 x 2.0mm |
| Series | C4 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Part Status | Active |








