|
Part Number
|
AT201224C1
|
|
Description
|
2.4GHz Chip Antenna
|
|
Lead Free Status / RoHS Status
|
|
|
Moisture Sensitivity Level (MSL)
|
|
|
Additional Information
|
–
|
Product Characteristics
| Working Frequency | 2442MHz |
| Maximum Power | |
| Bandwidth | 2400~2483MHz |
| Azimuth Bandwidth | Reflow Process Compatible |
| VSWR | <3.0 |
| Package / Case | 2012 |
| Applications | |
| Mounting Type | Automatic Surface Mount |
| Return Loss | |
| Polarization | Linear |
| Peak Gain | 1.7dBi |
| Impedance (ohm) | 50 |
| Termination | Cu / Au |
| Features | Linear Polarization |
| Size / Dimension | 2.0 x 1.2mm |
| Series | C1 |
| Packaging | Tape & Reel |
| Part Status | Active |








