SIC05-41 series
Description
Product Characteristics
| P/N Series | SIC05-41 |
| Description | Common Mode Filter 2.0 x1.2mm |
| Impedance | 67Ω ~ 800Ω |
| Q Test Frequency | 100MHz |
| Tolerance | ±25% |
| Current Rating (Max) | 0.1A ~ 0.4A |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 250mΩ ~ 1300mΩ |
| Operating Temperature | -40 ~ 105°C |
| Package/Case | 0504, 0603, 0805, 1206, 1210, 1812 |
| Applications | General Purpose |
Environmental Classifications
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Reach Status | REACH Unaffected |


