MO3 Series
Description
Product Characteristics
| P/N Series | MO3 |
| Description | Ceramic Crystal Oscillator SMD 3.2 x 2.5mm CMOS |
| Frequency | 0.032768MHz ~ 125MHz |
| Frequency Stability | ±20ppm, ±100ppm |
| Supply Voltage | 1.8V ~ 5.5V |
| Logic | CMOS |
| Duty Cycle | 50 ± 5% |
| Package/Case | 4-SMD (3.2×2.5) |
| Applications | General Purpose |
Environmental Classifications
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Reach Status | REACH Unaffected |


