MO1M Series
Description
Product Characteristics
| P/N Series | MO1M |
| Description | Ceramic Crystal Oscillator SMD 1.6 x 1.2mm HCMOS |
| Frequency | 1MHz ~ 160MHz |
| Frequency Stability | ±20ppm, ±50ppm |
| Supply Voltage | 1.8V ~ 3.6V |
| Logic | HCMOS |
| Duty Cycle | 50 ± 5% |
| Package/Case | 4-SMD (1.6×1.2) |
| Applications | General Purpose |
Environmental Classifications
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Reach Status | REACH Unaffected |



