ME54B9S236A
Description
Product Characteristics
| P/N Series | ME54B9S236A |
| Description | 9V Clamp 5V ESD 4-Ch Bi-dir 90pF SOT23-6 AECQ |
| Channels | 4 |
| Directional | Bi |
| Power | 150W |
| Current – Peak Pulse (tp=8/20us) | 14A |
| Reverse Stand-Off Voltage (max.) | 5V |
| Reverse Breakdown Voltage (min.) | 6.2V |
| Clamping Voltage (max.) | 9V |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Application | AECQ |
Environmental Classifications
| RoHS Status | ROHS Compliant |
| Reach Status | REACH Unaffected |



