ME3V31B7S523A
Description
Product Characteristics
| P/N Series | ME3V31B7S523A |
| Description | 7V Clamp 3.3V ESD 1-Ch Bi-dir 10pF SOD523 AECQ |
| Channels | 1 |
| Directional | Bi |
| Power | – |
| Current – Peak Pulse (tp=8/20us) | – |
| Reverse Stand-Off Voltage (max.) | 3.3V |
| Reverse Breakdown Voltage (min.) | 4V |
| Clamping Voltage (max.) | 7V |
| Package / Case | SOD-523 |
| Application | AECQ |
Environmental Classifications
| RoHS Status | ROHS Compliant |
| Reach Status | REACH Unaffected |



