ME241U45S523
Description
Product Characteristics
| P/N Series | ME241U45S523 |
| Description | 45V Clamp 24V ESD 1-Ch Uni-dir 30pF SOD523 |
| Channels | 1 |
| Directional | Uni |
| Power | – |
| Current – Peak Pulse (tp=8/20us) | 3A |
| Reverse Stand-Off Voltage (max.) | 24V |
| Reverse Breakdown Voltage (min.) | 26V |
| Clamping Voltage (max.) | 45V |