ME121B28S323G
Description
Product Characteristics
| P/N Series | ME121B28S323G |
| Description | 28V Clamp 12V ESD 1-Ch Bi-dir 2pF SOD323G |
| Channels | 1 |
| Directional | Bi |
| Power | – |
| Current – Peak Pulse (tp=8/20us) | 7A |
| Reverse Stand-Off Voltage (max.) | 12V |
| Reverse Breakdown Voltage (min.) | 13.3V |
| Clamping Voltage (max.) | 28V |