SIC12-M41 series
Description
Product Characteristics
| P/N Series | SIC12-M41 |
| Description | Common Mode Filter4.5 x3.2mmAEC-Q200 |
| Impedance | 80Ω ~ 800Ω |
| Q Test Frequency | 100MHz |
| Tolerance | ±25% |
| Current Rating (Max) | 0.9A ~ 3.0A |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 50mΩ ~ 350mΩ |
| Operating Temperature | -55 ~ 125°C |
| Package/Case | 0805, 1206, 1210, 1812 |
| Applications | AEC-Q200 |
Environmental Classifications
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Reach Status | REACH Unaffected |



