MO7C series
Description
Product Characteristics
| P/N Series | MO7C |
| Description | Ceramic SMD Crystal Oscillator SMD 7.0 x 5.0mm HCMOS/TTL |
| Frequency | 1.544 ~ 150MHz |
| Frequency Stability | ±20, ±25, ±30, ±50ppm |
| Supply Voltage | 1.8V, 2.5V, 3.3V±10% |
| Logic | HCMOS/TTL |
| Duty Cycle | 50 ± 5% |
| Package/Case | 4-SMD (7.0×5.0) |
| Applications | General Purpose |
Environmental Classifications
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Reach Status | REACH Unaffected |


